ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

چگونگی استفاده و نگهداری دوچرخه ثابت

فواید دوچرخه ثابت برای شکم

دوچره ثابت یکی از دستگه ها و تجهیزات ورزشی است که در رشته های ورزشی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال شما می توانید از این وسیله ورزشی به عنوان یک نوع وسیله ورزشی استقامتی و هوازی مورد استفاده قرار بگیرد. با ما در این مقاله از فروشگاه ورزشی ریتون اسپرت همراه باشید تا به یکی از کاربردهای عالی دوچرخه ثابت از جمله فواید دوچرخه ثابت برای شکم بپردازیم.

4 مورد از فواید دوچرخه ثابت برای شکم

همانطور که در بالا هم ذکر کرده ایم، دوچرخه ثابت در رشته های ورزشی گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد و یک وسیله ورزشی پرکاربرد است. امروزه به دلیل سبک اشتباه زندگی و سبک تغذیه نامناسب بسیاری از افراد دچار چربی های شکمی اضافی می شوند. در جوامع امروزی بسیاری از کارها به راحتی و بدون کالری سوزی انجام می شوند و تکنولوژی جای بسیاری از تحرکات انسانی را گرفته است. همین مسئله باعث کاهش فعالیت انسان ها و افزایش چربی های شکمی در آن ها شده است. در این بین انواع وسیله های وزشی از جمله دوچرخه ثابت می تواند در از بین بردن این چربی ها بسیار موفق عمل کند. ما در ادامه این مقاله به 4 مورد از فواید دوچرخه ثابت برای شکم پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

1. کالری سوزی بالا و آب کردن چربی های شکمی

یکی از اصلی ترین فواید دوچرخه ثابت برای شکم چربی سوزی و کالری سوزی بالا با استفاده از این وسیله است. مصرف غذاهای تراریخته، فست فود ها و انواع غذاهای مضر و پرکالری باعث بروز بسیاری بیماری ها و تجمع چربی های اضافه درشکم و پهلوها می شود. بسیاری بیماری های قلبی و عروقی نیز نتیجه تجمع چربی ها در شکم می باشند. به همین جهت نیز افراد به دنبال راه مناسب و موثری در سوزاندن چربی ها هستند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که شرایط و زمان کافی به منظور ورزش های هوازی برای چربی سوزی و کالری سوزی ندارید می توانید به راحتی با استفاده از یک دوچرخه ثابت در منزل خود نسبت به کالری سوزی اقدام نمایید. دوچرخه ثابت می تواند با توجه به تعادلی که در حفظ قدرت و سرعت ایجاد می کند حدود 300 الی 800 کالری از منابع چربی و تجمع لیپیدهای اضافی مخصوصا اطراف شکم بکاهد.

2. امکان انجام ورزش های قدرتی و ساخت عضلات شکمی

دومین مورد از فواید دوچرخه ثابت برای شکم عضله سازی در شکم با استفاده از حرکت های قدرتی می باشد. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که تفاوت ورزش های قدرتی و هوازی در چیست؟ ورزش هوازی به ورزش هایی گفته می شود که گردش خون و ضربان قلب را بالا می برد و با سرعت بالاتر و شدت کمتر انجام می پذیرد. به عنوان مثال پدال زدن به دوچرخه ثابت با سرعت بالا و شیب کم یک ورزش هوازی است. اما ورزش قدرتی پدال زدن در شیب بالا و با سرعت کمتر است. شما در ورزش قدرتی به اصطلاح با زور و قدرت حرکت را انجام می دهید. شما زمانی که با استفاده از دوچرخه ثابت چربی های شکمی خود را ازبین بردید می توانید به راحتی با استفاده از پدال زدن های قدرتی عضلات شکم خود را نیز قوی نمایید. امکان تنظیم شیب و بالا بردن قدرت در دوچرخه ثابت موجود است و کسانی که تمایل به عضله سازی دارند می توانند دوچرخه را در شیب های بالاتر و قدرت بیشتر تنظیم کنند.

3. جلوگیری از تجمع چربی ها در شکم

همانطور که قبلا هم گفته ایم سبک زندگی های امروز باعث تجمع چربی ها در شکم و پهلو می شود. اگر شما روزانه حداکثر 20 دقیقه طبق برنامه مربی از دوچرخه ثابت استفاده کنید به هیچ عنوان دچار چربی های اضافه شکمی نخواهید شد. این نوع استفاده از دوچرخه برای کسانی که زمان کافی برای ورزش و فعالیت ندارند کاملا مفید است. بسیاری از کسانی که از دوچرخه ثابت استفاده می کنند بر این باور هستند که دوچرخه ثابت می تواند به صورت شگفت انگیز و معجزه آسایی در جلوگیری از تجمع چربی های شکمی و تناسب اندام موثر باشد. بنابراین یکی از فواید دوچرخه ثابت برای شکم، جلوگیری از لیپید های اضافی در ناحیه شکم و پهلو است.

4. سلامت جسمی، تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس

زیبایی اندام نیز یکی از فواید دوچرخه ثابت برای شکم است. کسانی که به صورت مرتب از دوچرخه ثابت در منزل و یا در باشگاه استفاده می کنند تناسب اندام بسیار خوبی به دست می آورند. زیبایی های ظاهری باعث می شود تا علاوه بر خوش لباس بودن و خوش فرم بودن بدن از انواع بیماری های جسمی نیز در امان باشید. زیبایی و تناسب اندام باعث افزایش اعتماد به نفس نیز می شود. بسیاری از بیماری ها همچون کبد چرب، کلسترول خون، فشار خون، قند خون و بیماری های قلبی و عروقی و حتی دیسک کمر در اثر افزایش چربی های شکمی بروز می کنند.

محصولات مرتبط با این مطلب

شاسد این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader