ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

3 مورد از بهترین تمرین های تردمیل

3 مورد از بهترین تمرین های تردمیل

تردمیل یکی از تجهیزات ورزشی هوازی است که می توان پیاده روی را در سرعت های مختلفی به منظور چربی سوزی و کالری سوزی با استفاده از آن انجام داد. اما راز موفقیت در استفاده از تردمیل سه چیز است و آن سه چیز تناوب، تداوم و تغییر در تمرین هستند. به عبارتی اگر شما یک تمرین معمولی را بدون ایجاد تغییر دنبال کنید قطعا نتیجه دلخواه خود را نخواهید دید و پس از مدت زمانی از ورزش کردن زده می شوید. همچنین اگر به صورت متناوب ورزش نکنید و ورزش شما سیر تناوبی نداشته باشد قطعا به هدف خود یعنی تناسب اندام و لاغری نخواهید رسید. نکته دیگر این است که باید در ورزش خود تداوم داشته باشید. انجام ورزش با بی نظمی و بدون یک زمان بندی خاص ممکن است به هیچ وجه شما را به هدفتان نرساند. ما در این مقاله با در نظر گرفتن این سه فاکتور مهم؛ تصمیم گرفته ایم که به سه مورد از بهترین تمرین های تردمیل اشاره کنیم، تا شما با بهره گیری از آن ها بتوانید خیلی سریع به هدف خود یعنی تناسب اندام دست پیدا کنید.

اولین مورد از بهترین تمرین های تردمیل برای افراد مبتدی

ما اولین مورد از بهترین تمرین های تردمیل را به تمرین برای افراد مبتدی اختصاص داده‌ ایم. بهتر است اگر شما به عنوان یک فرد مبتدی در حال ورزش کردن هستید به هیچ عنوان تمرین را برای خود بیش از حد سخت نکنید. شما می توانید به راحتی با ۱۵ دقیقه پیاده روی سبک، ورزش کردن را شروع کنید و پس گرم کردن بدن خود شروع به تمرین جدی کنید. برای انجام این تمرین بهتر است قبل از اینکه روی تردمیل بروید ۵ دقیقه حرکت های کششی را انجام دهید. سپس تا سه روز فقط روزی 15 دقیقه روی تردمیا راه بروید تا با نحوه کارکرد آن آشنا شوید و بتوانید خود را روی تردمیل کنترل کنید. بعد از سه روز مطتبق با این برنامه ورزشی شروع کنید؛

برای یک هفته یک برنامه ۳۰ دقیقه ای را بدون شیب دنبال کنید. در این برنامه باید تا دقیقه سی ام، به مرور و هر دو دقیقه یک بار دو کیلومتر سرعت خود را افزایش بدهید و در دقیقه ۱۰ تا دقیقه ۱۶ به مرور هر دو دقیقه یک بار دو درجه سرعت را کاهش داده و سپس مجدد از دقیقه ۱۶ تا ۲۲ هر دو دقیقه یک بار دو کیلومتر سرعت را افزایش بدهید. از دقیقه ۲۲ تا دقیقه 30 نیز مجدد هر دو دقیقه یک بار دو کیلومتر سرعت را کاهش بدهید تا در نهایت در دقیقه ۳۰ به همان سرعت شروع تمرین یعنی سرعت ۲ کیلومتر در ساعت برسید. پس از آن عملیات سرد کردن بدن را انجام بدهید و تمرین را متوقف کنید. این بهترین برنامه برای دو هفته اول شما خواهد بود. شما از هفته سوم به بعد می توانید تایم ورزشی خود را افزایش بدهید و هر هفته ۱۰ دقیقه به زمان ورزش خود اضافه کنید تا ماه اول ورزش شما تمام شود. بعد از یک ماه و یا یک ماه و نیم می توانید به سراغ برنامه مخصوص افراد متوسط بروید.

دومین مورد از بهترین تمرین های تردمیل برای سطح متوسط

در واقع دو مورد از بهترین تمرین های تردمیل مربوط به افراد سطح متوسط است. در صورتی که یک ماه الی یک ماه و نیم از ورزش شما به عنوان یک فرد مبتدی سپری شد؛ می توانید برنامه مخصوص افراد متوسط را دنبال کنید. این برنامه در طول هفته چهار روز تکرار می شود و هر روز ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. البته در صورتی که نمی توانید در هفته چار روز را به ورزش کردن اختصاص دهید، می ‌توانید سه روز در هفته اما به مدت ۴۵ دقیقه نیز ورزش کنید.

انجام این ورزش با استفاده از شیب بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت. شیب تردمیل هم باعث افزایش کالری سوزی در بدن شما می شود و هم نقش موثری در تقویت عضلات بدن شما خواهد داشت. ما در برنامه مخصوص افراد مبتدی چگونگی افزایش سرعت را به صورت یک الگوی مشخص برای شما شرح داده ایم. برنامه مخصوص افراد متوسط نیز به همین ترتیب تنظیم میشود با تفاوت اینکه هر دو دقیقه یکبار شیب به اندازه دو درجه افزایش پیدا می‌ کند تا زمانی که به شش درجه برسد. مجدد هر دو دقیقه به اندازه دو درجه کاهش پیدا می‌ کند تا به شیب دو درجه برسد. در واقع شیب در تایم ورزشی شما از دو درجه تا ۶ درجه متغیر خواهد بود. اما در هفته دوم شما می توانید شیب را تا ۸ درجه  یا۱۰ درجه نیز به مرور زمان افزایش دهید و تایم ورزشی خود را نیز از ۳۰ دقیقه به ۴۵ دقیقه برسانید.

سومین مورد از بهترین تمرین های تردمیل

شاید تعجب کنید اما سومین مورد از بهترین تمرین های تردمیل متعلق به پیاده روی برعکس با تردمیل است. هنگام شما می توانید این تمرین را انجام بدهید که هر دو برنامه تمرینی بالا را هر کدام به مدت یک ماه یا یک ماه و نیم دنبال کرده باشید. وقتی که بدن شما به صورت کامل آماده شد می توانید پیاده روی برعکس را نیز شروع کنید. پیاده روی برعکس دقیقا شبیه به پیاده روی معمولی در تمرین سطح متوسط است، با تفاوت اینکه شما برعکس روی تردمیل حرکت می ‌کنید. این نوع حرکت هم باعث افزایش چربی سوزی و کالری سوزی در بدن شما می شود و هم به صورت کامل عضلات پا و باسن شما را تقویت می کند. البته شما در این تمرین می توانید همانند تمرین بالا در طول هفته دوم هم مدت زمان تمرین خود را افزایش دهید و شیب و سرعت تردمیل را نیز بیشتر کنید. تنها نکته ای که باید در تمام سطوح تمرینی به خاطر داشته باشید استفاده از کفش استاندارد مخصوص پیاده روی و رعایت نکات ایمنی استفاده از تردمیل است. به عنوان مثال اگر تردمیل شما دسته دارد تحت هیچ شرایطی دسته های تردمیل را نگیرید. فرم ایستادن بدن شما روی تردمیل نیز بسیار مهم است. در صورتی که در استفاده از تردمیل اشتباه کنید و فرم ایستادن شما صحیح نباشد، امکان آسیب به ستون فقرات شما افزایش پیدا میکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader