ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

کالری سوزی با تردمیل

محاسبه کالری سوزی با تردمیل یکی از دغدغه ‌های همیشگی کسانی است که به فکر کاهش وزن هستند. اگر شما نیز به دنبال کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام هستید بهتر است بدانید که فقط ورزش کردن و محاسبه کالری سوزانده شده برای رسیدن به مقصود کافی نیست و شما باید کالری دریافتی خود را نیز کنترل کنید. بنابراین یک رابطه مکمل بین کالری سوزی و کنترل دریافت کالری وجود دارد که با رعایت هر دوی این موارد می توانید در بازه زمانی مشخص به تناسب اندام دست پیدا کنید. اما در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی ریتون اسپرت قصد داریم که در مورد کالری سوزی با تردمیل به صورت اختصاصی توضیح دهیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید بیشترین سطح کالری را با این وسیله ورزشی بسوزانید. بنابراین برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را تا انتها همراهی کنید.

چقدر کالری روی تردمیل می سوزانید

اینکه مقدار کالری سوزی با تردمیل در ورزش روزانه شما چه مقدار است، بستگی به شدت ورزشی شما دارد. همچنین مقدار کالری که شما باید روی تردمیل بسوزانید بستگی به اضافه وزن شما نیز خواهد داشت. به عبارتی اگر بخواهید هفته ای نیم کیلو وزن کم کنید باید در طول یک هفته حدود ۳۵۰۰ کالری انرژی بسوزانید. یعنی حدودا ۵۰۰ کالری در طول روز با تردمیل باید بسوزانید و ۵۰۰ کالری نیز در طول روز کمتر به بدن خود انرژی برسانید. تحقیقات نشان داده است که یک فرد معمولی با استفاده از تردمیل و با دنبال کردن یک برنامه معمولی به ازای هر ساعت ورزش می ‌تواند تنها ۳۵۰ کالری بسوزاند که البته یک ساعت ورزش با تردمیل مدت زمان خسته کننده و بسیار طولانی است و ممکن است از عهده هر کسی برنیاید. بنابراین شما باید علاوه بر ورزش اصولی از یک رژیم غذایی متعادل نیز بهره‌ مند شوید و مقدار کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دهید. البته در صورتی که به صورت اصولی و مطابق با برنامه های اینتروال روی تردمیل ورزش کنید می توانید در تایم ذکرشده کالری سوزی بسیار بیشتری را داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ورزش و کالری سوزی با تردمیل در اندازه های بالا در ادامه با ما همراه باشید.

کالری سوزی با تردمیل

راه های افزایش مقدار کالری سوزی با تردمیل

اگر قصد دارید کالری سوزی با تردمیل را به نهایت و حداکثر خود برسانید بهتر است که اصولی ورزش کنید و همانطور که قبلا هم گفته ایم یک ورزش اینتروال را دنبال کنید. منظور از ورزش اینتروال به صورت عمومی ورزشی است که شدت و سرعت  ورزش خود را به تدریج افزایش می دهید و پس از چند دقیقه ورزش کردن به اوج سرعت و شدت می رسید، و مجدد به صورت پله ‌پله سرعت و شدت ورزش خود را کاهش می دهید. در ورزش با تردمیل علاوه بر افزایش سرعت شما افزایش شیب تردمیل را نیز خواهید  داشت. اما در اینجا سوالی که مطرح می‌ شود این است که چگونه از برنامه ورزشی اصولی در این زمینه پیروی کنیم؟ برنامه های ورزشی که در صفحه دیجیتال تردمیل به صورت پیش فرض وجود دارند می توانند گزینه مناسبی برای شروع باشند. همچنین شما می توانید از برنامه های ارائه شده در اینترنت و یا برنامه هایی که مربی های ورزشی تنظیم می ‌کنند نیز استفاده کنید. در هر صورت برای افزایش مقدار کالری سوزی با تردمیل نیاز به برنامه تخصصی خواهید داشت و به هیچ عنوان به صورت سر خورد اقدام به ورزش با تردمیل به صورت اصولی نکنید. زیرا افزایش شیب تردمیل و همچنین افزایش سرعت تردمیل به صورت غیر استاندارد ممکن است باعث آسیب به ستون فقرات و یا سیستم قلب و عروق شما شود. هرچقدر که شیب تردمیل بیشتر شود قطعا میزان مصرف کالری شما نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که شما با سرعت ۱۲ کیلومتر بر ساعت روی تردمیل حرکت کنید و شیب تردمیل را روی ۴ درصد گذاشته باشید میزان کالری مصرفی شما در یک دوره ورزشی برابر با حدود ۳۷۰ کالری خواهد بود. اما اگر شیب را ۱۰ درصد افزایش بدهید و با همان سرعت حرکت کنید میزان کالری مصرفی شما به ۴۰۰ کیلو کالری خواهد رسید. بنابراین تردمیل گزینه بسیار مناسب و ایده عالی برای کالری سوزی در منزل خواهد بود. فقط تنها راهی که باید در این زمینه به خاطر داشته باشید پیروی از یک  برنامه ورزش اصولی است.

کالری سوزی با تردمیل

چگونه با تردمیل روزی ۹۰۰ کالری در ساعت بسوزانیم؟

اگر در طول روز و به صورت منظم ورزش با تردمیل را در برنامه روزانه خود قرار دهید پس از گذشت مدت زمان محدودی بدن شما به ورزش با تردمیل عادت خواهد کرد و می ‌توانید مدت زمان بیشتری را با شیب و سرعت بالا ورزش کنید. در صورتی که با سرعت هفت و نیم کیلومتر بر ساعت روی تردمیل بدوید می توانید در طول یک ساعت حدود ۹۰۰ تا ۹۵۰ کالری انرژی بسوزانید. اما دقت داشته باشید که در گام های اولیه با این سرعت ورزش را شروع نکنید و از سرعت پایین شروع کرده و کم کم سرعت را افزایش دهید تا بدن شما گرم شود. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان یک ساعت پشت سر هم ورزش نکنید و سعی کنید ورزش خود را به تایم های کوتاه تر در طول روز تبدیل کنید. به عنوان مثال سه تایم ورزشی ۲۰ دقیقه ای گزینه بسیار مناسبی است. این در صورتی است که ورزش ممتد و یک ساعته ممکن است بدن شما را بسیار مستهلک و بی انرژی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader