ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

مانیتور ضربان قلب در تردمیل

مانیتور ضربان قلب در تردمیل

تردمیل هایی که مطابق با تکنولوژی جدید تولید شده اند همگی مجهز به مانیتور ضربان قلب هستند و این امکان را به فرد ورزشکار می دهند تا حین ورزش و فعالیت ضربان قلب خود را نیز کنترل کند. اما استفاده از مانیتور ضربان قلب در تردمیل چه مزیتی دارد و چه کمکی به ورزش کردن افراد می کند؟ در واقع شما به عنوان یک فرد ورزشکار می توانید با کمک مانیتور ضربان قلب در تردمیل کالری سوزی بیشتری داشته باشید و اصولی تر ورزش کنید. از طرفی تردمیل های مجهز به مانیتور ضربان قلب برای انجام تست ورزش نیز بسیار کارآمد هستند، که ما در مقالات مجزا در ریتون اسپرت در مورد چگونگی انجام تست ورزش و آزمون بروس و آزمون بالک با کمک تردمیل توضیحاتی را ارائه داده ایم. این آزمون ها صرفا با کمک تردمیل های مجهز به مانیتور قابل انجام هستند. در ادامه این مقاله نیز چگونگی استفاده از مانیتور ضربان قلب در تردمیل و مزایای استفاده از آن را بیشتر برای شما شرح خواهیم داد.

چگونه با کمک مانیتور ضربان قلب در تردمیل چربی سوزی بیشتری داشته باشیم؟

ورزش های هوازی همچون دویدن و راه رفتن سریع روی تردمیل باعث می شوند تا شما چربی سوزی بسیار خوبی داشته باشید و بتوانید با دنبال کردن یک برنامه ورزشی منظم و مرتب در یک بازه زمانی مشخص به تناسب اندام و لاغری برسید. اما اگر به صورت اصولی ورزش کنید و از حداکثر ضربان قلب خود در حین ورزش استفاده کنید، قطعا روند چربی سوزی در بدن شما با سرعت بالاتری به پیش خواهد رفت و سریع تر به تناسب اندام خواهید رسید. از طرفی استفاده از مانیتور ضربان قلب در تردمیل باعث تقویت ماهیچه های قلب شما و تقویت سیستم قلب و عروق شما نیز خواهد شد. اما سوال اینجاست که چگونه با کمک مانیتور ضربان قلب در تردمیل چربی سوزی بیشتری داشته باشیم؟ برای دریافت پاسخ این سوال باید مطابق الگوی ورزشی زیر عمل کنید.

در ابتدا حداکثر ضربان قلب خود را تعیین کنید

قبل از هر کاری باید حداکثر ضربان قلب خود را مشخص کنید. اما چگونه؟ برای این کار سن خود را از عدد 220 کم کنید. نتیجه بدست آمده نشان می دهد که حداکثر ضربان قلب شما چند است؟ به عنوان مثال اگر شما 35 سال سن داشته باشید حداکثر ضربان قلب شما برابر با 185 است.

شروع به ورزش کنید

برای اینکه بالاترین حد کالری سوزی را تجربه کنید بهتر است که مقدار 75 درصد از حداکثر ضربان قلب خود را بر روی تردمیل به کار بگیرید. هنگامی که از 75 درصد ضربان قلب خود استفاده کنید در واقع به بیشترین سطح چربی سوزی رسیده اید و می توانید یک ورزش بسیار عالی را تجربه کنید و کالری سوزی بالایی داشته باشید.

عدد روی مانیتور ضربان قلب در تردمیل را بخوانید

برای اینکه از تعداد ضربان خود در حین ورزش مطلع شوید باید عدد مانیتور ضربان قلب در تردمیل را بخوانید. اما این ضربان چگونه به نمایش در خواهند آمد؟ برای اینکه دستگاه تعداد ضربان قلب شما را نشان بدهد باید دست خود را در محل مورد نظر در دستگاه قرار بدهید و تنها چند ثانیه پس از آن مانیتور تعداد ضربان قلب شما را به نمایش خواهد گذاشت.

تناوبی ورزش کنید

ورزش متناوب هم باعث می شود تا خستگی زیاد به سراغ شما نیاید و تایم بیشتری بتواند ورزش کنید و هم باعث می شود تا فشار مضر به قلب و عروق و سیستم تنفسی شما وارد نشود. هنگامی که مانیتور ضربان قلب در تردمیل عدد 75 الی 85 درصد از حداکثر ضربان قلب شما را به نمایش در آورد یعنی شما در کالری سوزترین حالت خود قرار دارید. بدن شما بسته به میزان آمادگی و قدرتی که دارد ممکن است مدت زمان خاصی را بتواند با این ضربان بدود و پس از آن احتمالا کم خواهید آورد. بنابراین قبل از اینکه به معنای واقعی کم بیاورید آرام آرام سرعت و شیب تردمیل را کم کنید و با شدت کمتری ورزش کنید تا دوباره بدن شما برای ورزش کردن با شدت بالا تجدید قوا کند. و متناوب سرعت و شیب را بالا ببرید تا به 85 درصد حداکثر ضربان قلب خود برسید و پس از ان مجدد شدت تمرین خود را کاهش دهید. این روند ورزشی برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود و قطعا خیلی زود به هدف خود یعنی تناسب اندام خواهید رسید. البته به شرط اینکه مداوم و به صورت مرتب ورزش کنید و در کنار آن رژیم غذایی اصولی نیز داشته باشید. این نکته را نیزبه خاطر داشته باشید که بسیاری برنامه های از پیش تعیین شده که در صفحه دیجیتال تردمیل وجود دارند بر اساس حداکثر ضربان قلب تنظیم شده اند و شما می توانید از ان ها نیز برای شروع استفاده کنید.

ممنوعیت استفاده از مانیتور ضربان قلب در تردمیل

یکی از نکات بسیار مهم در استفاده از مانیتور ضربان قلب در تردمیل و استفاده از حداکثر ضربان قلب برای چربی سوزی داشتن سیستم قلبی سالم است. بنابراین در صورتی که شما مشکلات قلبی و تنفسی دارید به هیچ عنوان نباید از حداکثر ضربان قلب خود استفاده کنید و در حین استفاده از تردمیل مواظب باشید تا تپش قلب نگیرید و ضربان قلب شما از حد معمول بیشتر نشوند. در برخی مواقع نیز پزشک برای تعیین سطح سلامت قلب و عروق شما از مانیتور تردمیل استفاده می کند. اما بخاطر داشته باشید که انجام این قبیل تست ها بدون نظارت مربی ورزشی و پزشک می تواند برای شما خطرناک باشد. بنابراین به هیچ عنوان به صورت سرخود تست ورزش با تردمیل را انجام ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader