ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

دو دلیل بزرگ برای شروع وزنه برداری

چگونه وزنه بردار شویم ؟

وزنه برداری نیز همانند کشتی یکی از ورزش های بسیار پر طرفدار و مدال آور در کشور ما است که ورزشکاران فعال در این رشته موفقیت های بسیار زیادی در عرصه های بین المللی به دست آورده اند. تا کنون 8 نفر از وزنه برداران ایرانی توانسته اند در رقابت های المپیک مدال های ارزشمندی به دست اورند و در این رشته ورزشی افتخار آفرینی کنند. ابزارهای وزنه برداری شامل صفحه هالتر، میله هالتر و تخته هالتر می باشد. در واقع اساس و بنیان کار این رشته تنها با ست هالتر است و شما با این ابزار و وسیله ورزشی در این رشته سر و کار خواهید داشت. برای بلند کردن وزنه در وزن های سنگین شما نیز به تمرینات شدید و آمادگی جسمانی بالا دارید که باید با تمرینات مخصوص و در باشگاه به این آمادگی دست پیدا کنید. و اما هدف ما از تحریر این مقاله این است که به تشریح دو دلیل بزرگ برای اینکه وزنه برداری را شروع کنید بپردازیم و به شما بگوییم که فواید و مزایای بی نظیر این ورزش چه چیزی هستند. پس تا انتها با ما همراه بمانید.

اولین دلیل بزرگ برای اینکه وزنه برداری را شروع کنید

چگونه وزنه بردار شویم در سطوح ورزشی مختلف از جمله سطح معمولی و حرفه ای توسط افراد علاقمند دنبال می شود. اگر به دنبال حرفه ای کار کردن هستید پس مسلما باید تحت نظر مربی تخصصی ورزش کنید و برای خوتان هدف شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی را معین کنید.اولین دلیل بزرگ که وزنه برداری را شروع کنید نیز می تواند همین مسئله باشد و شما انگیزه لازم برای آن را داشته باشید. اگر قصد دارید که وزنه برداری را شروع کنید باید بدن سالم و بدون مشکل داشته باشید.

به دلیل اینکه وزنه برداری یک ورزش فوق سنگین است باید اول از همه قلب و عروق و سیستم تنفسی شما سالم باشد و سپس ستون فقرات شما عیب و ایراد نداشته باشند. اگر میخواهید ورزش وزنه برداری را در حد حرفه ای دنبال کنید باید از لحاظ تغدیه و ورزش تحت نظر مربی باشید تا بدن شما توانایی لازم و کافی را برای این ورزش به دست آورد.

 

چگونه وزنه بردار شویم اگر چه که اساس این رشته با استفاده از هالتر است اما برای به دست آوردن آمادگی بدنی لازم شما باید تمرینات قدرتی متفاوت و متعدد را تحت نظر مربی ورزشی به صورت حرفه ای دنبال کنید تا عضلات شما ورزیده شده و قدرت لاز برای بلند کردن وزنه در مسابقات را داشته باشند. امروزه با توجه به این که مسابقات وزنه برداری در سطح جهانی برگذار می شوند اگر شما هم علاقمند به این رشته ورزشی باشید می توانید افتخار آفرینی های خبی در این زمینه و در این رشته ورزشی به دست آورید.

دومین دلیل بزرگ برای اینکه وزنه برداری را شروع کنید

وزنه برداری نیز همچون بسیاری ورزش های قدرتی دیگر باعث افزایش تناسب اندام، سلامت قلب و عروق، بهبود سیستم تنفسی و افزایش قدرت و استقاکت کلی بدن می شود. بنابراین اگر شما نیز به دنبال دستیابی به تمام این مزیت ها و ویژگی ها هستید حتما به این ورزش برداری فکر کنید.

دومین دلیل بزرگ برای چگونه وزنه بردار شویم  می تواند دستیابی به قدرت بدنی بالا باشد و این رشته ورزشی حتی در سطوح پایین و غیر حرفه ای نیز موجب افزایش استقامت کلی بدن شما و افزایش قدرت بدنی شما خواهد شد

. به خصوص اگر در کنار وزنه برداری ورزش های قدرتی دیر همچون کراس فیت یا بدنسازی را هم دنبال کنید می توانید یک بدن عضلانی و در هم تنیده و زیبا و در عین حال پر قدرت داشته باشید. قطعا قدرت بالا خواسته و تمایل بسیاری از افراد است که ترس از پیری و ناتوانی را دارند.

 

 

افراد قوی و ورزشکار که ورزش ها و اصول تغذیه ای سالم را دنبال کرده باشند قطعا دوران میانسالی و پیری خود را نیز به سلامت و بدون فرتوتی و افتادگی طی خواهند کرد و اط ظرفی در دوران جوانی نیز بسیار شاداب، پرقدرت و سرحال خواهند بود. نکته طلایی دیگر اینکه کلید رهایی از بسیاری مشکلات روحی همجون حالت های اضطراب و استرس و بدخوابی و ضعف اعتماد به نفس و افسردگی نیز ورزش های سالم و قدرتی همجون وزنه برداری می باشند.

یک دیدگاه در “چگونه وزنه بردار شویم ؟

  1. Arman گفت:

    بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader