ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

تاثیر دوچرخه سواری برای تناسب اندام

تاثیر دوچرخه سواری برای تناسب اندام

دوچرخه سواری یکی از ورزش های بسیار مفرح است که علاوه بر تناسب اندام باعث بهبود خلق و خو و روحیه شما نیز می شود. شما می توانید دوچرخه سواری را در فضای آزاد تجربه کنید و یا اگر نمی توانید در فضای آزاد ورزش کنید از دوچرخه های ثابت به منظور انجام ورزش هوازی خود استفاده کنید. اما این مسئله که چگونه دوچرخه سواری به شما در دستیابی به اهداف تناسب اندام کمک می کند؟ این یک مسئله کاملا تخصصی است که نیاز به توضیحات تکمیلی و تخصصی نیز دارد. ما در این مقاله به صورت حرفه ای توضیحات مفصلی را در این زمینه را برای شما ارائه کرده ایم تا اگر از علاقه مندان به دوچرخه سواری هستید با انرژی بیشتری ورزش کنید و اگر تا به حال دوچرخه سواری را برای رسیدن به تناسب اندام امتحان نکرده ‌اید از این ورزش بسیار مفید بی بهره نمانید.

راه های رسیدن به تناسب اندام با دوچرخه سواری

اگر بخواهیم در بین انواع مختلف ورزش های هوازی سریعترین و موثرترین ورزش را برای تقویت تناسب اندام نام ببریم بدون شک و به جرات می توان به دوچرخه سواری اشاره کرد. همه افرادی که به صورت هدفمند دوچرخه سواری را دنبال می کنند قطعا خیلی زود به هدف خود یعنی تناسب اندام خواهند رسید. اما نکته ای که در اینجا حتما باید به آن توجه کنید این است که دوچرخه سواری را به صورت تفریحی انجام ندهید و یک برنامه ورزشی منظم و مشخص برای دوچرخه سواری داشته باشید تا به هدف خود یعنی تناسب اندام برسید. اینکه چگونه دوچرخه سواری به شما در دستیابی به اهداف تناسب اندام کمک می کند در درجه اول به سطح تلاش و اصول بودن برنامه ورزشی شما بستگی دارد، و در درجه دوم بستگی به متناوب بودن و مداوم بودن تمرین بستگی خواهد داشت. اگر شما صرفا آخر هفته ها را ورزش کنید اصلا به هدف خود یعنی تناسب اندام نخواهید رسید. اگر میخواهید با دوچرخه سواری اندام متناسبی به دست آورید باید حداقل هفته ای دو و یا سه روز را به دوچرخه ‌سواری تخصصی اختصاص بدهید.

برای رسیدن به تناسب اندام با دوچرخه سواری چگونه پدال بزنیم

نوع و زمان پدال زدن در افراد معمولی و افراد حرفه ‌ای کاملا متفاوت است. اگر شما به عنوان یک فرد مبتدی و معمولی دوچرخه سواری را شروع کرده اید؛ قطعا نمی ‌توانید در مدت زمان طولانی و در شیب های زیاد پدال بزنید، بلکه صرفا می توانید در یک مسافت کوتاه و در مدت زمان متوسط رکاب زدن را شروع کنید. بنابراین قبل از اینکه بدن خود را گرم کنید به هیچ عنوان شروع به پدال زدن نکنید و قبل از اینکه در دوچرخه سواری حرفه ای شوید پدال زدن های طولانی مدت و سنگین را امتحان نکنید.

رکاب زدن طولانی

منظور از رکاب زدن طولانی رکاب زدن بیش از ۶۰ دقیقه است. اگر شما با یک سرعت معمولی و با سرعت تنفس عمیق و موزون و منظم پدال بزنید به هیچ عنوان احساس فشار و یا درماندگی نخواهید کرد. رکاب زدن های طولانی باید در زمین مسطح انجام شوند و شما حداقل در زمینه دوچرخه سواری نیمه حرفه ای شده باشید. با استفاده از تکنیک رکاب زدن طولانی با سرعت معمولی و در زمین مسطح می ‌توانید کالری‌ سوزی نسبتا خوبی را تجربه کنید.

رکاب زدن سنگین

نوع دیگر پدال زدن مخصوص افراد حرفه‌ ای است و با نام رکاب زدن سنگین نیز نامیده می شود. مدت زمان رکاب زدن سنگین کمتر از رکاب زدن معمولی است و نهایت بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه خواهد بود. شما در این تمرین کالری سوزی بسیار بالایی خواهید داشته و یک تمرین تناوبی است. یعنی شما با شدت بسیار بالا تمرین میکنید و ۱۰۰ درصد تلاش خود را به کار می گیرید. پس از ۳۰ ثانیه تلاش بسیار بالا ۳۰ ثانیه ریکاوری انجام می دهید و مجدد ۳۰ ثانیه رکاب زدن با شدت بسیار بالا را امتحان می کنید.

رکاب زدن صعودی

پدال زدن صعودی نیز یکی دیگر از ورزش هایی است که می تواند شما را به تناسب اندام برساند. این نوع تمرین نیز بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه زمان لازم دارد. پدال زدن صعودی نه تنها باعث کالری سوزی و افزایش ظرفیت قلبی عروقی شما می شود بلکه کارایی عضلات شما را نیز بالا می برد. صعود در سربالایی یکی از تمرینات بسیار موثر دوچرخه سواری برای کالری سوزی و چربی سوزی است که شما می توانید با استفاده از آن در کوتاه مدت به هدف خود دست پیدا کنید. اما به یاد داشته باشید که فقط در صورتی می توانید این تمرین را انجام بدهید که اولا بدن ورزیده و آماده ای داشته باشید و جزو افراد مبتدی نباشید؛ و دوما اینکه بدن خود را حداقل ۱۰ دقیقه با دوچرخه گرم کرده باشید. صعود کردن بدون گرم کردن بدن نتیجه ‌ای جز آسیب عضلانی نخواهد داشت. بنابراین به هیچ عنوان بدون گرم کردن بدن پدال زدن های صعودی را انجام ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader