ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

بهترین تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت یکی از بهترین دستگاه های هوازی است که می توان بهترین تمرینات چربی سوزی را با آن در تمام مکان ها و تمام اوقات انجام داد. شما حتی در مسافرات نیز می توانید دوچرخه ثابت خود را به همراه ببرید و تمرینات چربی سوز خود را دنبال کنید. ما در این مقاله ازسری مقالات تخصصی وب سایت فروشگاهی ریتون اسپرت تصمیم گرفته ایم که 4 مورد از بهترین تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت را که باعث چربی سوزی و کالری سوزی بسیار عالی در بدن می شوند به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که این 4 تمرین تحت نظر مربی های حرفه ای ارائه شده اند و شما با خیال راحت و بدون دغدغه خاطر در مورد استاندارد بودن آن ها می توانید این تمرینات را انجام بدهید. پس با ما در ریتون اسپرت همراه باشید.

اولین تمرین ورزشی با دوچرخه ثابت

برای انجام اولین تمرین از بهترین تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت در ابتدا روی دوچرخه بنشینید و سپس دست های خود را روی قسمتی از دوچرخه که در دوچرخه های معمولی ترمز ها در آن قرار دارند، قرار بدهید. البته می توانید دست ها را روی قسمت میانی فرمان دوچرخه نیز بگذارید. در این تمرین باید میان تنه شما با ران های شما زاویه کمتر از نود درجه داشته باشد و به جلو خم شود. گردن خود و شانه های خود را به حالت استراحت در بیاورید و حرکات بالاتنه خود را به حداقل برسانید. در حین پدال زدن باید صرفا عضلات هسته بدن شما درگیر شوند و کمرتان کاملا صاف باشد.

دومین تمرین ورزشی با دوچرخه ثابت

برای انجام دومین تمرین از بهترین تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت که کالری سوزی بالایی دارند باید مطابق با حالت اول که ذکر کرده ایم روی دوچرخه قرار بگیرید. با این تفاوت که روی زین دوچرخه ننشینید و از زین فاصله داشته باشید. برای انجام این حرکت دست های خود را روی فرمان جانبی دوچرخه قرار داده و از جای خود بلند شوید. توجه داشته باشید که زیاد از زین فاصله نگیرید بلکه فقط کمی با زین فاصله پیدا کنید به گونه ای که با هر بار پدال زدن نزدیک شدن باسن خود به زین را حس کنید. در این حالت نیز سعی کنید شانه ها را ثابت نگه داشته و عضلات هسته بدن و باسن خود را در حین پدال زدن درگیر کنید.

سومین تمرین ورزشی با دوچرخه ثابت

برای انجام سومین تمرین از بهترین تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت دست‌ هایتان را از حالت دوم جلوتر بیاورید و انتهای بالایی فرمان را بگیرید و در این حالت سعی کنید که کمرتان را صاف نگه دارید. سپس در حالی‌ که عضلات باسن و هسته بدن درگیر هستند به جلو خم شوید تا جایی که بتوانید دست های خود را به صورت طبیعی خم کنید. فرم باسنتان نیز باید رو به عقب و بالاتر از زین دوچرخه تنظیم شود. در حال پدال زدن باید احساس کنید که عضلات چهار سر ران، عضلات بدن و عضلات هسته بدن شما به صورت کامل درگیر شده اند و در عوض عضلات گردن و شانه ها در استراحت کامل هستند. دقت داشته باشید که هیچ گونه فشاری نباید روی شانه ها و گردن شما باشد.

چهارمین تمرین ورزشی با دوچرخه ثابت

برای انجام چهارمین تمرین از بهترین تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت باید سر خود را به صورت کامل رو به بالا نگه دارید و گردن تا کمر خود را در یک خط صاف قرار بدهید. سعی کنید با هر بار رکاب زدن با پاهای خود یک دایره کامل ایجاد کنید. هنگام انجام تمرین چهارم حتما این نکته را به خاطر داشته باشید که پایین انداختن سر و فشار اوردن به گردن و شانه ها باعث ایجاد قوز کمر در شما می شود. ضمنا اگر در هنگام پدال زدن بالا تنه خود را زیاد از حد تکان دهید بعد از ورزش حتما دچار کمرد درد خواهید شد. بنابراین سعی کنید در طول ورزش کردن بالاتنه خود را به صورت ثابت و بی حرکت نگه دارید. نکته دیگری که در تمام ورزش های ذکر شده باید به آن دقت داشته باشید این است که تحت هیچ شرایطی بدون کفش شروع به پدال زدن نکنید. داشتن یک جفت کفش مخصوص برای دوچرخه سواری روی دوچرخه ثابت باعث جلوگیری از بروز آسیب به پاها و ستون فقرات شما حین ورزش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader