ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

روش استفاده صحیح از دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت یکی از دستگاه‌ های ورزشی پرطرفدار است که غالبا به منظور ورزش های هوازی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. اگرچه که این وسیله در برخی اوقات برای ورزش های استقامتی نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد اما غالبا افرادی که تمایل به استفاده از دوچرخه ثابت دارند به منظور تمرینات‌ هوازی از آن استفاده می کنند. اگر شما نیز تمایل به ورزش با دوچرخه ثابت دارید باید حتما اصول استفاده از آن را به صورت کامل فرا بگیرید تا به بدن شما آسیبی وارد نشود.

بدن خود را گرم کنید

اگر میخواهید بدن شما حین استفاده از دوچرخه ثابت دچار شوک و کوفتگی نشود باید قبل از ورزش بدن خود را گرم کنید. علاوه بر آن هنگام استفاده از دستگاه از لحظه اول دستگاه را روی حالت سخت تنظیم نکنید. برای اینکه بهترین بازدهی را از ورزش خود داشته باشید باید یک ربع قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید و گرم کردن را نیز با حرکات کششی انجام دهید.

مناسب بودن محل قرارگیری زین و دسته دوچرخه

هنگام دوچرخه سواری باید بدن شما در حالت سکون و آرامش باشد و هیچ فشار بیجایی به بدن شما وارد نشود. اگر که زین دوچرخه را بالاتر از حد استاندارد خود تنظیم کنید پای شما به درستی به پدال نمی ‌رسد و فشار اضافی روی ستون فقرات شما قرار خواهد گرفت. اگر زین را پایین‌ تر از نقطه استاندارد نیز تنظیم نمایید مجبور می شوید برای پدال زدن زانو های خود را بیش از حد خم کنید که این مسئله نیز باعث آسیب به مفاصل زانو می ‌شود. بنابراین باید حتما در مورد نحوه قرارگیری زین به صورت استاندارد اطلاعات کافی داشته باشید. دسته‌ های دوچرخه نیز باید در اندازه استاندارد خود باشند. اگر دسته ها بیش از حد پایین باشند شما برای گرفتن آن ها نیاز خواهید داشت که بیش از حد استاندارد خم شوید. اگر بیش از حد استاندارد خم شوید درد دست و درد شانه حتما شما را آزار خواهد داد.

حین پدال زدن وزن خود را روی دستگیره نیندازید

هدف از دوچرخه ثابت تقویت پاها و شکم می باشد. در مرحله اول هدف چربی سوزی و کالری سوزی در این نواحی بوده و در مرحله دوم و سختی بالاتر ورزش هدف تقویت عضلات این قسمت ها است. بنابراین به هیچ عنوان وزن خود را روی دستگیره نیندازید. چراکه اگر فشار زیادی به دست‌ های خود بیاورید پس از مدت زمان اندکی دچار درد دست خواهید شد.

از دوچرخه سواری خود هدف داشته باشید

همانطور که قبلا هم گفته ایم دوچرخه سواری یک ورزش چند منظوره است که هم به منظور اهداف هوازی و هم به منظور اهداف استقامتی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از دوچرخه ثابت ورزش های هوازی انجام داده و کالری سوزی کنید و وزن کم کنید. علاوه بر آن می توانید از حالت های تقویتی و بی هوازی این وسیله برای افزایش حجم عضلانی و برای افزایش استقامت بدن خود استفاده کنید. اگر که قصد دارید وزن کم کنید و چربی های خود را آب کنید بهتر است که ورزش خود را به صورت هوازی و سبک تر تنظیم کنید. اما اگر هدف شما افزودن حجم عضلانی و بالا بردن استقامت و قدرت بدن است سعی کنید ورزش را به گونه ای انجام دهید که فشار ورزش بیشتر روی عضلات شما تنظیم شود.

کفش مناسب بپوشید

دوچرخه ثابت نیز همچون تردمیل نیازمند یک کفش مناسب می باشد. اگر بدون استفاده از کفش پدال بزنید پاهای شما درد گرفته و آسیب می بینند. استفاده از دوچرخه ثابت هیچ تفاوتی با دوچرخه معمولی ندارد و برای پدال زدن شما حتما باید یک کفش مناسب با زیره مناسب بپوشید. کفش های ورزشی لژدار بهترین گزینه برای استفاده در هنگام دوچرخه سواری هستند.

سرد کردن را فراموش نکنید

همانطور که در مرحله اول ورزش نیاز به گرم کردن دارید در آخر ورزش نیز باید حتما سرد کردن را انجام بدهید. به منظور سرد کردن بدن می بایست در ۱۰ دقیقه آخر ورزش خود سرعت پدال های خود را کاهش بدهید و مدتی نیز حرکات کششی برای بدن و پاها را تکرار نمایید. در هنگام ورزش با استفاده از دوچرخه ثابت حتما سعی کنید که تمرکز خود را بر روی عضلاتی که به خاطر آن ها دستگاه دوچرخه ثابت را انتخاب کرده اید بگذارید و دست‌های خود را با وزنه و دمبل مشغول نکنید. بهتر است که تمرکز خود را در نگاه به جلو قرار دهید و به هیچ عنوان حواس خود را به اطراف پرت نکنید.

محصولات مرتبط با این مطلب

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader