ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

استفاده صحیح از تردمیل

تردمیل یک دستگاه بسیار عالی و کاربردی برای ورزش کردن و کالری سوزی در خانه می باشد. بسیاری از افرادی که تمایل به انجام پیاده روی و یا دویدن های سریع دارند ترجیح می دهند که در منزل خود با استفاده از تردمیل پیاده روی کنند. این در صورتی است که پیاده روی در فضای آزاد می تواند محدودیت‌ های خاص خود را داشته باشد. به عنوان مثال آلودگی هوا، شلوغ بودن مکان پیاده روی، ناهموار بودن زمین، و خطرات دیگر از جمله خطر تصادف یا زمین خوردن باعث می‌ شود تا افراد متقاعد شوند که با استفاده از تردمیل در منزل خود پیاده روی کنند. اما همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده از دستگاه تردمیل نیازمند داشتن اطلاعات کافی و اصولی در این زمینه می باشد و در صورتی که در زمینه استفاده صحیح از تردمیل دچار مشکل باشید امکان خطا و بروز آسیب های جسمی برای شما بسیار زیاد خواهد بود. اگر شما نیز به دنبال دریافت اطلاعات کافی به منظور استفاده صحیح از تردمیل هستید ما به شما توصیه میکنیم که این مقاله از سری مقالات وب سایت فروشگاهی ریتون اسپرت را از دست ندهید.

هدف خود را مشخص کنید

قبل از استفاده از تردمیل شما می بایست هدف خود را از ورزش کردن مشخص کنید. شما می بایست تعیین کنید که هدف شما از استفاده از تردمیل چربی سوزی و کالری سوزی می باشد و یا این که با هدف استقامت شروع به استفاده از تردمیل نموده اید. استفاده صحیح از تردمیل زمانی امکان پذیر خواهد بود که هدف دار ورزش کنید. در صورتی که هدف شما چربی سوزی است می بایست بیشتر بر روی سرعت بالا و شیب متوسط تمرکز کنید. اما اگر هدف شما استقامت و بالا بردن قدرت بدنی و همچنین عضله سازی می باشد بهتر است که شیب دستگاه را کمی زیادتر کرده و از سرعت آن بکاهید. البته برنامه و درجه شیب و حتی میزان سرعت شما دقیقا بستگی به توصیه مربی شما دارد. به هیچ عنوان بدون برنامه ورزشی و بدون نظر مربی شروع به ورزش تخصصی با تردمیل نکنید.

شروع با سرعت کم

برای استفاده صحیح از تردمیل باید حتما از سرعت های پایین شروع کنید. اگر قصد استفاده از تردمیل را دارید شروع حرکت خود را با سرعت آرام و شیب صفر تنظیم کنید. به هیچ عنوان در قدم اول از سرعت بالای تردمیل و شیب زیاد آن استفاده نکنید؛ حتی اگر در این زمینه حرفه ای هستید و جزو دوندگان قدیمی به شمار می آیید. شروع تند و با شیب بالا می تواند به عضلات شما، به ستون فقرات شما و همچنین به مفاصل شما آسیب جدی وارد کند.

استفاده از کفش استاندارد

 پیاده روی و دویدن روی تردمیل هیچ تفاوتی با پیاده روی زمین ندارد بنابراین به هیچ عنوان بدون کفش روی تردمیل نروید. وجود کفش استاندارد با کفی استاندارد و مخصوص پیاده روی جزو واجبات حین استفاده از تردمیل می باشد. در صورتی که شما از کفش غیر استاندارد استفاده کنید و یا اینکه پابرهنه از تردمیل استفاده کنید امکان بروز آسیب‌ های بسیار جدی به مفاصل شما وجود خواهد داشت. بنابراین استفاده از کفش مخصوص پیاده روی را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

اول گرم کنید

ورزش کردن با تردمیل نیز همچون انواع ورزش های دیگر نیاز به گرم کردن بدن دارد. شما باید به قبل از روشن کردن تردمیل با درجا زدن های آرام بدن خود را گرم کنید. حتی می توانید با استفاده از تردمیل نیز عمل گرم کردن را انجام دهید. بدین صورت که تردمیل را در کمترین سرعت خود قرار داده و با شیب صفر شروع به حرکت کنید پس از ۵ دقیقه بدن شما گرم شده و می توانید سرعت خود را افزایش داده و شیب دستگاه را نیز به نسبت برنامه تمرینی خود را افزایش بدهید.

گیره ایمنی را وصل کنید

قبل از ورزش حتما گیره ایمنی را وصل کنید تا در صورت زمین افتادن اتفاق خطرناکی برای شما نیفتد. در صورتی که گیره ایمنی متصل باشد اگر حوادث غیرمترقبه و سقوط پیش بیاید دستگاه خاموش می‌ شود و از بروز آسیب های جسمی به شما پیشگیری به عمل خواهد آمد.

جوراب بپوشید

برای پیاده روی بر روی تردمیل علاوه بر آنکه باید یک کفش اسپرت استاندارد و مناسب به پا داشته باشید باید حتما جوراب پوشیدن را نیز مد نظر قرار دهید. در صورتی که قصد تمرین حرفه‌ ای روی تردمیل به صورت روزانه را دارید حتما از جوراب استفاده کنید چرا که در صورت عدم استفاده از جوراب های شما تاول خواهد زد.

دسته های تردمیل را نگیرید

دسته های تردمیل به منظور افزایش ایمنی برای افرادی می باشد که آسیب پذیر بوده و یا جزو قشر سالمند و یا خانم های باردار هستند. دسته ها بدین منظور تعبیه شده اند که اگر این افراد تعادل خود را از دست دادند بتوانند خود را با استفاده از دسته ها نگه دارند و به زمین نیافتند. اما اگر که حین دویدن و یا پیاده روی دسته ها را بگیرید قطعا کمر شما قوس پیدا کرده و فشار وارده به ستون فقرات شما چندین برابر خواهد شد. همین مسئله ممکن است باعث ناراحتی های عدیده ای در زمینه ستون فقرات شود و به مرور زمان نه‌ تنها سلامت شما در اثر استفاده از تردمیل افزایش پیدا نمی کند بلکه در طولانی مدت دچار دیسک کمر نیز خواهید شد. بنابراین حتما قبل از استفاده از تردمیل در مورد استفاده صحیح از تردمیل اطلاعات لازم و کافی کسب نمایید تا دچار آسیب های ناشی از استفاده نادرست آن نشوید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader