ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

راهنمای خرید مت یوگا مناسب

در مقاله (همه چیز در مورد ورزش یوگا در خانه) به صورت کامل در مورد ورزش یوگا و فواید آن توضیح دادیم. برای اینکه از تمامی فواید ورزش یوگا بهره مند شوید و بتوانید انواع حرکات یوگا را در منزل اجرا کنید می بایست در درجه اول به فکر انتخاب یک مت یوگا مناسب بیفتید. مت یوگا همان تشکی است که شما تمامی حرکات یوگا را روی آن انجام میدهید و می‌بایست این تشک از تمامی استانداردهای لازم برخوردار باشد. اگر می خواهید در مورد مشخصات مت یوگا خوب اطلاعات کافی داشته باشید بهتر است که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

ضخامت مت یوگا

یکی از مشخصات مت یوگا خوب دارا بودن ضخامت استاندارد می باشد. مت های موجود در بازار از ضخامت ۲ میلیمتر شروع می‌شوند و در برخی مواقع به ضخامت های بسیار بالا تا ۸ میلی متر هم می ‌رسند. در هنگام انتخاب این محصول باید دقت داشته باشید که چه نوع قامتی مناسب برای شما می باشد. اگر که قصد انجام حرکت های کششی یوگا و بیشتر در حالت نشسته دارید بهتر است مت یوگا ضخیم تر را انتخاب کنید.

اما در صورتی که نیاز به ارتباط برقرار کردن با زمین بیشتر در ورزش شما احساس می‌شود باید مت خود را در ضخامت کمتر انتخاب نمایید. علاوه بر آن در صورتی که شما مت یوگای خود را بیشتر حمل و نقل می کنید باید سعی کنید از انواع تشک های استفاده کنید که ضخامت کمی دارند و حمل و نقل آنها آسان تر می باشد.

بی ضرر بودن مت یوگا

از دیگر مشخصات مت یوگا خوب بی ‌ضرر بودن آن است. بدین صورت که شاید شما چندین نوع مت یوگا را در بازار فروش مشاهده کنید که هر کدام از آن ها از جنس های متنوعی ساخته می شوند. برخی از این جنس ها مواد آسیب زا و سرطان زا در خود جای داده اند. البته در صورتی که از آن ها استفاده کنید امکان بروز سرطان های پوستی و برخی از سرطان های دیگر در طولانی مدت برای شما وجود خواهد داشت.

در بسیاری از مواقع مت یوگا به دلیل اینکه از مواد مضر ساخته می شود جایگاه خوبی در بین یوگا کارهای حرفه ای ندارد. اما برخی از افراد مبتدی که اطلاعات کافی در این مورد ندارند ممکن است این محصولات را خریداری کنند. بنابراین به هنگام خرید حتما به جنس آن توجه ویژه داشته باشید. برخی از جنس های پی وی سی به دلیل اینکه دارای مواد مضر هستند جزو مت های ممنوعه در بین یوگا کارها شهرت دارند.

بافت متن یوگا

به هنگام خرید مت یوگا باید به بافت آن توجه ویژه داشته باشید. در بسیاری از مواقع ایجاد حالت چسبندگی در تشک یوگا برای افراد استفاده کننده از آن بسیار حائز اهمیت است. افراد می خواهند حین انجام حرکات یوگا روی تشک لیز نخورند. به همین جهت نیز یکی از مشخصات مت یوگا خوب را به حالت چسبناکی آن نسبت می دهند. این مسئله بستگی به بافت یوگا دارد هر چقدر که این بافت کیفیت بالاتری داشته باشد میزان چسبندگی آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

علاوه بر آن به هنگام خرید مت باید به میزان جذب عرق آن هم توجه کنید. در برخی از حرکات یوگا ممکن است بدن شما عرق کند و به همین جهت روی آن سر بخورید و یا اینکه حالت بسیار کلافه کننده ای برای شما پیش بیاید. به همین جهت نیز بهتر است سراغ آن دسته از مت های یوگا بروید که در جذب عرق شما قابلیت بالایی داشته باشند.

قابلیت شستشو

یکی از مشخصات مت یوگا خوب و درجه یک دارا بودن قابلیت شستشو در آن می‌باشد. در بسیاری از مواقع شما احتیاج خواهید داشت که مت یوگا خود را شستشو دهید. به همین جهت نیز باید آن را در نوعی انتخاب کنید که دارای قابلیت شستشو باشد. بسیاری از مت های پنبه ای هم عرق شما را به خوبی جذب می کند و هم قابلیت شستشوی بسیار بالایی دارد و این پروسه شستشو به هیچ عنوان آسیب نمی‌بیند. علاوه بر آن انواع مت لاستیکی نیز این قابلیت را دارا می باشند.

سازگاری بالا با محیط زیست

تولید انواع مت یوگابا مواد ناسازگار با محیط زیست می‌تواند در طولانی مدت آسیب‌های بسیار جبران ‌ناپذیری به محیط زیست وارد کند. هر چقدر که آسیب ها به محیط زیست بیشتر باشند در پی آن آسیب ‌ها به زندگی انسان نیز زیاد خواهد بود. بنابراین در هنگام تهیه این محصول حتماً سازگاری آن با محیط زیست را جزو یکی از مشخصات مت یوگا خوب بشناسید و محصولی را انتخاب کنید که قابل بازیافت باشد و یا اینکه تجزیه پذیر باشد و دوباره به چرخه محیط‌ زیست بازگردد.

محصولات مرتبط با این مطلب

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader