ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

تاثیرات بستن کربندهای لاغری

شاید تا به حال شما هم تبلیغات زیاد و پر آب و تاب کمربندهای لاغری را شنیده باشید و یا در شبکه های اجتماعی این تبلیغات را دیده باشید. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا واقعا این تبلیغات واقعی هستند یا نه؟ آیا واقعا من می توانم بدون دردسر و بدون جراحی و رژیم های سنگین از شر چربی های شکم و پهلو راحت شوم یا نه؟

اگر به دنبال یافتن یک پاسخ واقعی و درست در این زمینه هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بمانید. ما در این جا شما را با تمامی تاثیرات واقعی و مضرات و فواید این کمربند ها آشنا خواهیم کرد. همچنین در مورد انواع کمربندهای لاغری نیز اطلاعات خوبی به شما خواهیم داد.

انواع کمربندهای لاغری

کمربندهای لاغری دارای انواع متنوعی از لحاظ جنس، ظاهر و همچنین از لحاظ عملکرد دارند. انواع این تقسیم بندی را می توان در موارد زیر خلاصه نمود؛

 • کمربندهای ساده: این کمربندها همانطور که از نامشان پیداست ساده ترین نوع آن هستند. این نوع کمربند دارای جنس کش و روکش کاملا سازگار با بدن هستند و در سایز های متفاوتی تولید می شوند. غالبا این نوع کمربندهای لاغری دارای چسب های محکم برای یسته شدن هستند. در برخی مواقع نیز از قلاب های فلزی یا پلاستیک فشرده برای بسته شدن کمربند استفادعه می شود.
 • کمربندهای ویبریشن: این مدل از کمربندهای لاغری با ویبره و لرزشی که به چربی های شکم و پهلو وارد می کند تاثیر به سزایی در افزایش تحرک این قسمت ها داشته و عملیات چربی سوزی را تا حد بسیار بالایی تسریع می کند.
 • کمربند های حرارتی: این مدل از کمربندهای لاغری حرارت نسبتا بالایی ایجاد می کنند و باعث گرم کردن بافت های چربی نواحی شکم و پهلو می شوند. این مدل کمربند ها از لحاظ قیمت و از لحاظ نحوه علکرد با یکدیگر متفاوت هستند.

تاثیرات مثبت کمربندهای لاغری

کمربندهای لاغری بسته به نوع عملکردی که دارند تاثیر خاص ومنحصر به فردی برای آب کردن بافت چربی خواهند داشت. به عنوان مثال کمرند های ویبریشن با حرکت ها و موج های خاصی که ایجاد می کنند موجب لرزش و تحرک سلول های چربی می شوند. در این بین سلول ها به دلیل تحرک بالاتر چربی سوزی بهتری خواهند داشت.

همچنین به دلیل اینکه کمربند حرارتی سلول ها و بافت های چربی را گرم می کند باعث افزایش سوخت و ساز در سلول های چربی شده و به مرور زمان باعث تناسب اندام شما خواهد شد. البته لازم به ذکر است که عوامل دیگری نیز در این بین برای دست یابی به چربی سوزی کامل و رسیدن به ناسب اندام فاکتور های دیگری نیز باید در نظر گرفته باشند.

تمام کمربندهای لاغری به دلیل فشار بالایی که در بافت چربی اعمال می کنند موجب جمع شدن بافت چربی و همچنین فشرده شدن سلول های چربی می شوند. علاوه بر فشرده شدن این سلول ها، آب موجود در آن ها به واسطه گرمای وارده کم شده و به همین دلیل فشرده می شوند. همین مسئله باعث کمتر شدن حجم چربی ها می شود.

آیا کمربندهای لاغری به  تنهایی باعث لاغری شما خواهند شد؟

کمربندهای لاغری به هیچ عنوان به تنهایی موجب لاغری افراد نمی شوند. بلکه همانطور که به صورت مفصل توضیح داده ایم با وارد آوردن فشار و حرارت و ویبره موجب جمع شدن و ضعیف شدن سلول های چربی شده و در نهایت با انجام انواع ورزش های هوازی و استقامتی این سلول ها به صورت کامل از بین رفته و شما به تناسب اندام ایده آل خود دست پیدا خواهید کرد.

بهتر است بدانید که تمام کمربندهای لاغری علاوه بر چربی سوزی و تناسب اندام برای موارد دیگری همچون بعد از جراحی های شکمی نیز استفاده می شوند. پس از جراحی های مختلف به افراد توصیه می شود که از این کمربند ها استفاده کنند تا بخیه های آن ها کش نیامده و دچار کشیدگی و باز شدگی نشوند.

غالبا به این منظور از کمربندهای لاغری ساده استفاده می شود. علاوه بر ان این مدل کمربند ها برای جمع شدن چربی های شکمی بعد از زایمان نیز بسیار مورد استفادع قرار می گیرند. در این مورد نیز علاوه بر ورزش های مخصوص، استفاده از کمربند نیز برای جمع شدن شکم بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

عوارض کمربندهای لاغری

هر محصول لاغری و درمانی اگر به صورت صحیح مورد استفاده قرار نگیرد باعث ایجاد عوارض نامطلوب خواهد شد. کمربندهای لاغری نیز از این قائده مستثنا نیستند. برای اینکه بهترین استفاده را از این کمربند ها ببرید و بهترین نتیجه برای شما حاصل شود باید حتما نحوه صحیح و اصولی استفاده از آن ها را به صورت کامل بدانیم. اگر استفاده از کمربند به صورت صحیح انجام نپذیرد عوارضی نیز در پی خواهد داشت.

 1. جلوگیری از گردش خون طبیعی: یکی از اثرات مخرب سفت بستن انواع کمربندهای لاغری تنگ کردن رگ های عروقی و جلوگیری از گردش خون صحیح در بدن است. گردش خون نامنظم باعث کمبود اکسیژن رسانی به بافت های همان ناحیه و همچنین ریه ها می شود و در پی آن مشکلات تنفسی دیگر و مشکلات قلبی نیز ممکن است بروز کنند.
 2. مشکلات گوارشی: یکی دیگر از عوارض استفاده نادرست از کمربندهای لاغری کاهش تحرک روده ها و حتی انسداد روده نیز می باشد. این مشکلات ممکن است به حدی حاد شوند که نیاز فوری به عمل جراحی نیز پیدا شود.
 3. افزایش فشار خون: شواهد و مطالعات نشان داده است که استفاده نادرست از کمربندهای لاغری منجر به افزایش فشار خون نیز خواهد شد. بنابراین در ابتدا استفاده اصولی از آن را یاد گرفته و سپس از آن استفاده کنید.

نحوه صحیح استفاده از کمربندهای لاغری

قبل از توضیح در مورد روش اصولی بستن کمربندهای لاغری و هچنین زمان مناسب برای بستن آن ها باید این نکته را به شما یاد آور شویم که دستور بستن هر مدل از این کمربندها روی بروشوری که همراه آن وجود دارد ذکر شده است. بنابراین علاوه بر دقت به توضیحات ما، سعی کنید قبل از استفاده بروشور کمربند را نیز به صورت کامل مطالعه نمایید.

 • برای اینکه کمربند را به خوبی ببندید باید کاملا صاف بایستید. البته دقت کنید که هنگام ایستادن به هیچ عنوان شکم خود را داخل نکشید.
 • تنفس شما نیز باید به صورت کاملا طبیعی باشد. به هیچ عنوان نفس های عمیق نکشید و تنفس کاملا عادی داشته باشید.
 • کمربند را باید به قدری محکم ببندید که موجب اختلال در تنفس شما نشود. اگر کمربندهای لاغری بیش ازحد سفت ببندید قطعا فشار زیادی به اندام های داخلی وارد شده و تنفس شما سخت تر از حالت معمولی خواهد بود.
 • کمربند را مستقیم روی پوست بدن خود ببیندید. از بستن کمربند روی لباس های دیگر اجتناب کنید.
 • در مورد زمان بستن کمربندهای لاغری نیز دقت داشته باشید که آن ها به هیچ عنوان موقع خواب نبندید. همچنین توصیه می شود موقع صرف غذا نیز کمربند را باز کنید.

آیا تاثیر کمربندهای لاغری همیشگی است؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید به ذکر نکات متعددی بپردازیم. همانطور که گفته ایم کمربندهای لاغری تاثیر به سزایی در ضعیف شدن چربی ها دارند. اما نکته قابل توجه اینجاست که؛ در صورت عدم رعایت رژیم غذایی و عدم تحرک، اثر این کربند نیز به صورت کاملا موقت خواهد بود.

این درصورتی است که؛ اگر به همراه کمربند پیاده روی و ورزش های هوازی نیز داشته باشید قطعا شاهد نتیجه ای شگفت انگیز و دائمی خواهید بود. زیرا کمربند باعث سست شدن چربی ها شده و ورزش ها نیز به سهولت و در کوتاه مدت باعث شکستن این چربی ها و از بین بردن ان ها می شوند. به همین جهت توصیه می شود به هنگام این ورزش ها از کمربندهای لاغری نیز استفاده کنید تا شاهد تاثیر دوچندان و یا حتی بیشتر ورزش خود به منظور چربی سوزی باشید.

محصولات بدنسازی خانگی ریتون اسپرت

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

درباره ما

فروشگاه آنلاین لوازم ورزشی ریتون اسپرت با هدف ارائه انواع لوازم و تجهیزات ورزشی در رشته های خانگی و باشگاهی در کلیه ی ورزش ها در سال 1398 وارد عرصه ی فروش آنلاین شد . تمامی اهداف ما ارائه بهترین اجناس با بهترین قیمت و تحویل سریع در سر تا سر کشور برای شما ورزش دوستان می‌باشد.

دسترسی سریع

 • صفحه اصلی
 • قوانین و مقررات
 • نحوه ارسال محصولات
 • حریم خصوصی کاربران
 • محصولات سفارشی
 • پیگیری سفارشات
 • شوروم ریتون
 • تور مجازی

تماس با ما

آدرس دفترمرکزی : تهران – خیابان ستارخان – خیابان شادمان – کوچه گل آگین پلاک 10 واحد 1

تلفن تماس :  021665517770902159260009021593600

مجوز و نماد ها

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 items سبد خرید
حساب من
preloader