ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

همه چیز در مورد ورزش TRX

 

ورزش TRX جزو ورزش هایی است که اولین بار توسط سربازان نیروی دریایی آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. این ورزش به دلیل درگیر کردن تمامی گروه های عضلانی باعث تقویت بنیه بدنی و همچنین افزایش مقاومت کلی بدن می شود.

شاید شما هم تا به حال به هنگام مراجعه به باشگاه دستگاه ورزش TRX را دیده باشید. این دستگاه شامل یک طناب آویزان از سقف یا دیوار است. این دستگاه تمامی آن چه که برای ورزشTRX  نیاز دازید را برای شما فراهم می کند و دیگر نیازی به انجام حرکت های متعدد ورزشی با دستگاه های دیگر نمی باشد.

حرکت هایی که با دستگاه ورزش TRX قابل انجام هستند

خوبی این ورزش این است که بسیاری از حرکات را شما به سهولت می تاونید با استفاده از یک دستگاه انجام دهید و با تغییر موقعیت بدنی خود حجم فشار و مقاومت را بر روی گروه های عضلانی متفاوت در بدن خود اعمال نمایید.

حرکت شنا سوئدی به وسیله دستگاه ورزش TRX

انجام این حرکت به وسیله دستگاه ورزشTRX  امکان پذیر است. شما با استفاده از این حرکت به سهولت می توانید عضلات پشت بازو، سرشانه و سینه خود را تقویت کنید. در این حرکت شما می بایست پاهای خود را روی بند های دستگاه ورزشTRX  قرار داده و فشار بدن خود را روی کف دست های خود وارد کنید.

در این حالت شنا سوئدی را در ست های مورد تایید اجرا کنید. این حرکت را ده مرتبه انجام دهید. بعد از اتمام حدود سی ثانیه الی یک دقیقه استراحت کنید و مجدد ده حرکت دیگر انجام دهید. اگر جزو افراد تازه کار هستید، به محض خسته شدن ورزش را رها کنید. اجازه دهید بدن شما ریکاوری شود و مجدد شروع کنید.

شنای سوئدی با TRX

حرکت پرس سینه به وسیله دستگاه ورزش TRX

حرکت پرس سینه عضلات سرشانه، سینه، میانه بدن و بازو را تقویت می کند. در این حالت باید دست هایتان را در قسمت جایگاه مخصوص دست در بند های دستگاه ورزش TRX قرار داده. دست ها را به صورت مستقیم کشیده و در جلو خود قرار دهید. در این حالت باید پنجه پاهای شما روی زمین بوده و بدن شما یک شیب ملایم به خود گرفته باشد. در این حالت شما می بایست آرنج های خود را خم کنید تا سینه شما به دست هایتان نزدیک شود. به هنگام انجام حرکت بدن شما به جلو کشیده می شود و سپس مجدد به سمت عقب باز می گردد. این حرکت با نام پرس سینه ایستاده نیز شناخته می شود.
پرس سینه با TRX

چه کسانی ورزش TRX انجام دهند؟

  ورزش TRX کاملا مناسب برای اهداف متعدد ورزشی از جمله چربی سوزی، تقویت گروه های مختلف عضلانی به خصوص عضلات میانه، تقویت قوای کلی بدن، حفظ تناسب اندام و همچنین افزایش قدرت بدنی می باشد. بنابراین می توان این ورزش را جزو ورزش های بسیار کاربردی برای تمامی افراد در نظر گرفت. این ورزش برای افراد تازه کار که قصد چربی سوزی دارند، برای افراد حرفه ای که قصد عضله سازی برای تمام بدن دارند و همچنین برای افرادی که قصد بالا بردن توان و مقاومت بدنی خود و افزایش و حفظ تناسب اندام خود را دارند بهترین گزینه به شمار می آید. شاید شما هم جزو افرادی باشید که موقعیت رفتن به باشگاه را نداشته باشید.در این صورت دستگاه ورزش TRX بهترین گزینه برای اجرای تمامی حرکت های ورزشی در منزل است. این دستگاه خصوصا برای خانم های خانه دار که به دلیل داشتن بچه نمی توانند به باشگاه ورزشی مراجعه کنند بهترین گزینه به شمار می آید. تحلیل عضلانی با افزایش سن روند سریع تری پیدا می کند. کسانی که تمایل دارند با افزایش سن نیزعضلات آن ها نه تنها تضعیف نشود بلکه قوی تر نیز شود باید از ورزش هایی که ثبات عضلانی را در عالی ترین سطح خود نگه میدارد استفاده کرده و حجم عضلانی خود را نیز افزایش دهند.

ورزش TRX برای چه کسانی ممنوعیت دارد؟

در واقع انجام این حرکات برای افراد مبتدی که کار با این دستگاه را به خوبی اموزش ندیده اند به صورت کامل ممنوع است. به هیچ عنوان این افراد نباید از دستگاه ورزشTRX  استفاده کنند. زیرا کوچک ترین غفلت یا اشتباه در انجام حرکات منجر به وارد آمدن آسیب های شدید و غیر قابل جبران به مفاصل و ستون فقرات می شود. بنابراین برای استفاده از این دستگاه در ابتدا توسط یک مربی حرفه ای اموزش ببینید. گروه دیگری که ممنوعیت استفاده از این دستگاه را دارند کسانی هستند که دچار دردها و آسیب های مفصلی و ستون فقرات هستند. این افراد باید در انجام این ورزش بسیار احتیاط کنند و تحت نظر پزشک یا مربی ورزش کنند. همچنین کسانی که بدون گرم کردن بدن شروع به انجام ورزشTRX  می کنند در معرض آسیب های مفصلی و ستون فقرات قرار دارند. به همین جهت به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی بدون گرم کردن شروع به ورزش و کار با دستگاه نکنید.

تفاوت ورزش TRX و بدنسازی چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تفاوت این دو ورزش در چیست؟ در واقع اصلی ترین تفاوت این دو نوع ورزش در اثر گذاری آن روی گروه عضلانی و تقویت عضلات مختلف بدن است. بدین صورت که شما با استفاده از ورزش بدنسازی در اجرای هر حرکت تنها قسمت خاص و تنها یک عضله خاص را هدف قرار می دهید و آن را تقویت می کنید. اما در ورزشTRX  گروه های عضلانی به جای تک تک عضلات به صورت یکپارچه درگیر شده و فرآیند عضله سازی به صورت اختصاصی روی یک قسمت انجام نمی شود. در ورزش بدنسازی شما ازوزنه های مختلف به منظور عضله سازی استفاده می کنید اما در TRX شما از وزن خود استفاده خواهید کرد و قدرت، هماهنگی، انعطاف پذیری و تعادل عضلات خود را افزایش خواهید داد. شما تنها با تغییر موقعیت خود در حرکات مختلف نقطه ثقل وزن خود را تغییر داده و با استفاده از وزن خود و جاذبه زمین حرکات را انجام خواهید داد. کسانی که قصد تقویت تک تک قسمت های بدن را به صورت اختصاصی دارند بهتر است از ورزش بدنسازی استفاده کنند. این افراد غالبا تمایل به شرکت در مسابقات بدنسازی را نیز دارند. اما کسانی که قصد تقویت عمومی هسته بدن خود را دارند و تمایل به تقویت انعطاف، قدرت و همچنین تعادل بدن خود به صورت همزمان دارند بهتر است از ورزشTRX  استفاده کنند.

محصولات مرتبط با این مطلب

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader