ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

ورزش تیراندازی با کمان

ورزش تیراندازی با تیر و کمان یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار و جذاب، کم خطر و مفیدی برای همه سنین و توصیه شده توسط پیامبر اکرم (ص) می باشد. یادگیری تیراندازی با تیر و کمان ساده است و سبب تقویت مهارت تمرکز و تعیین هدف می گردد. در تیراندازی با تیر و کمان همچون سایر رشته های تیراندازی، فرد تیرانداز برای بهبود عملکرد و حفظ ایمنی خود، باید وسایل و تجهیزات خاصی را تهیه و در حین تیراندازی با تیر و کمان استفاده نماید.

نحوه تیراندازی با تیر و کمان

چگونگی ایستادن و زاویه قرار گرفتن فرد در زمان تمرین و تیراندازی بسیار مهم و تأثیرگذار است. به هنگام تیراندازی با تیر و کمان تنها سر به سمت سیبل حرکت می نماید. به منظور پیدا نمودن چشم غالب به یک نقطه از درون شیار نگاه می کنیم؛ با بستن چشم چپ نباید تغییری در شی ای که نگاه می نماییم، ایجاد گردد و گرنه چشم چپ، غالب می باشد. اغلب چشم غالب، چشم راست است. چگونگی درگیر نمودن عضلات و قسمت هایی از بدن که در هنگام تیراندازی درگیر می شوند و تمرین برای قوی تر نمودن و تمرکز بر روی آن ها در هنگام تیراندازی بسیار مهم می باشد.

تجهیزات تیراندازی با تیر و کمان

تهیه وسایل ضروری برای تیراندازی و به کارگیری صحیح و به جای این وسایل و رعایت حداکثر ایمنی برای خود و اطرافیان به هنگام تمرین ها و یا مسابقات تیراندازی با تیر و کمان یکی از ضروری ترین مسائل می باشد.
تیراندازی با کمان در۳رشته کمان‌های کامپوند، ریکرو و سنتی برگزار میگردد.

خصوصیات کمان کامپوند

کمان کامپوند بسیار مدرن است و از یک سیستم جدیدتر استفاده می‌کند.
تمام قطعات و کابل‌هایی که در آن قرار گرفته‌اند، نقش بسیار حیاتی را ایفا می‌کنند. در این صورت محصول بسیار منعطف ظاهر می‌شود.
استحکام ارائه شده در این کمان باعث می‌شود تا چگالی سازه‌ای آن بیشتر باشد، زیرا انرژی کمتری در اندام‌ها نیاز خواهد بود.
در سلاح کامپوند رشته‌های کمان بلندتر است و به کماندار اجازه می‌دهد تا بدن خود را با آن هماهنگ کند، به صورتی که قادر باشد تا با قدرت بیشتری اقدام به تیراندازی نماید.
به کمک کمان‌های کامپوند انرژی بیشتری برای تیراندازی خواهید داشت.
به طور کلی می‌توان گفت که این سلاح باعث ثبات، قدرت و دقت بیشتر در هنگام تمرین خواهد شد.
علاوه بر آن سیستم قرقره‌ای که در کمان کامپوند وجود دارد، باعث می‌شود تا یک نیروی ثابت به پیکان در هر شات تحویل داده شود، در نتیجه دقت بیشتری را برای کماندار فراهم می‌کند.
بهتر است بدانید زمانی که یک کمان کامپوند کشیده می‌شود، بسیاری از اجزا و قطعات آن به سمت یکدیگر کشیده می‌شوند.
با استفاده از ویژگی‌های اضافی دیگر مانند تثبیت‌کننده‌ها و دمپرها، کماندار دارای یک تساوی مداوم در معادلات خود خواهد بود، به این معنی که نیروی وارد شده به کمان کامپوند به راحتی قابل کنترل است و در نتیجه در شانه و آرنج کماندار ناراحتی ایجاد نخواهد شد.
همچنین وزن نسبتا زیاد یک کمان کامپوند باعث شده تا تمام اتصالات و قطعات آن بسیار حساس باشند.

خصوصیات کمان ریکرو

کمان ریکرو شامل قسمت‌های قبضه، بازو، سایت، پین سایت، استاب لایزر، زه است. این کمان به کمان‌های قدیمی تشابه بیشتری دارد و با اندکی تغییردقت و قدرت آن افزایش یافت. این کمان باید پس از استفاده اجزایش برای سالم ماندن جدا می‌شود.
یکی از ویژگی‌های کمان ریکرو داشتن کربن گرافین است، این ماده که در تیر و کمان از آن استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود برای این است که به این کمان زیبایی خاصی را خواهد بخشید. با این حال علاوه بر زیبایی خاصی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به کمان ببخشد همین طور می‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند کار تیر اندازی را نیز راحت‌تر انجام داد این ماده بسیار مناسب و کاربردی برای این نوع از کمان‌ها خواهد بود.

در مقایسه با کمان ریکرو شما باید احتیاط بیشتری در کشیدن زه کمان کامپوند کنید. اگر زه شما پیچ و تاب داشته باشد و شما بدرستی زه را نکشید ممکن است زه از روی کم (قرقره) خارج شود و باعث آسیب به شما و کمان شما شود.
ما در فروشگاه ریتون اسپورت انواع تجهیزات تیر اندازی با تیر و کمان را ارائه می دهیم. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصولات مرتبط با این مطلب

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشیذ

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader