ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

دوچرخه ثابت

 

دوچرخه ثابت چیست؟

دوچرخه ثابت مانند یک دوچه یک وسیله ورزشی است که دارای زین، پدال، و فرمان است با این تفاوت که از دوچرخه ثابت بیشتر به عنوان یک تجهیزات ورزشی استفاده می شود تا یک وسیله برای جابه جایی.
دوچرخه ثابت معمولا یک دستگاه ورزشی خاص است که مشابه یک دوچرخه بدون چرخ است، اما با این حال می توان آن را برای انجام ورزش ثابت با دوچرخه معمولی تطبیق داد. برای این منظور دوچرخ ثابت را بر روی غلطک های دوچرخه قرار می دهند.
غلطک ها معمولا توسط دوچرخه سواران ماهر به منظور گرم کردن قبل از مسابقه استفاده می شود و یا برای آموزش بر روی دوچرخه ثابت خانگی به کار می رود.
امروزه استفاده از دوچرخه های ثابت در باشگاه های ورزشی، خانه و مراکز توانبخشی به دلایل مختلف رواج پیدا کرده است .همچنین در بیماران دچار آسیب مفصلی و افراد مسن باعث تقویت عضلات پا، باسن و ران پا شده و فشار و تنش های وارده بر مفاصل زانو و مچ پا را کاهش می دهد.

بد بودن شرایط آب و هوا، بیماری ویروسی کرونا و یا مشغله های کاری اغلب باعث می شود تا برنامه ورزشی قطع شده و به زمان دیگری موکول شود. دوچرخه ثابت و تمام دستگاه های ورزشی خانگی این بهانه ها را برای ورزش نکردن از بین می برد.از دیگر مزیت ها دوچرخه ثابت آن است که دیگر نیاز نیست عضو باشگاه ورزشی شوید تا بتوانید از مزیت های آن استفاده کنید و به راحتی می توانید در خانه از این دستگاه ثابت استفاده کرده و از ورزش کردن لذت ببرید.

ریتون اسپورت یک فروشگاه اینترنتی فعال در زمینه فروش انواع دوچرخه های ثابت، تردمیل، تجهیزات ورزشی و بدنسازی می باشد. درصورت تمایل به خرید دوچرخه ثابت می توانید با کارشناسان فروش ما مشورت نمایید. تا بسته به نیاز شما بهترین دوچرخه ثابت را به شما معرفی نمایند.

در انتخاب خرید دوچرخه ثابت چند نکته قابل توجه می باشد.

تنظیم درجه سرعت دوچرخه ثابت ، هنگام ورزش کردن با دوچرخه ثابت میتوانید میزان سختی رکاب زدن را تعیین نمایید .
برنامه ورزشی اتوماتیک ، بیشتر دوچرخه ثابت های پیشرفته دارای برنامه ورزشی از قبل تعیین شده است ، به این دلیل که میزان مصرفی کالری در هردوره ، ضربان قلب همزمان و میزان سختی رکاب را به طور خودکار کنترل می نماید .
امکانات پیشرفته نمایشگر، نشان دهنده ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری و قابلیت برنامه ریزی بودن از پارامترهای تعیین کننده قیمت، دوچرخه ثابت می باشد میباشد .
تنظیم صندلی ، فرمان و ارتفاع ، اگر افراد مختلفی میخواهند از دوچرخه ثابت شما استفاده کنند بهتر است دوچرخه ای را انتخاب کنید که تنظیمات آن قابل تغییر باشد .

برای استفاده از دوچرخه ثابت به نکات زیر توجه کنید

دوچرخه ثابت را با بدن خود تنظیم کنید، با تنظیم نادرست بیش از اندازه دور یا نزدیک به دسته فرمان دوچرخه نباشید و دچار آسیب و مشکلی نشوید. در صورت بروز مشکل از فروشنده یا مربی ورزشتیان کمک بگیرید و از درست بودن ارتفاع زینتان اطمینان حاصل کنید.
بخش بالایی بدنتان را زمان رکاب زدن راحت و در اصطلاح شل نگه دارید، به آهستگی روی زین دوچرخه خود بنشینید و از عضلات شکم خود برای محکم نگه داشتن پشت و کمرتان استفاده کنید.

تنظیمات دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت ها باید طوری قرار داده شوند که همه بخش ها که متحرک هستند، بتوانند به راحتی حرکت کنند و فضای کافی برای سوار شدن و پیاده شدن برای کاربر نیز وجود داشته باشد.نحوه نشستن بر روی زین دوچرخه ثابت بسیار اهمیت دارد. تنظیم ارتفاع و زین دوچرخه برای کاربر مهم است و باید به آن توجه کرد.

زمانی که زین دوچرخه خود را تنظیم کردید، سعی کنید تا وزن بدنتان را به صورت یکسان روی نشیمنگاهتان تقسیم کنید. اگر سر زین روبه بالا قرار داشته باشد، روی کشاله رانتان فشار خواهد آورد و شما را اذیت خواهد کرد.اگر سر زین نیز بیش از اندازه نرمال خود روبه پایین باشد، وزن بیشتری به بازوها و شانه هایتان وارد می کند.

باید بدانید که ارتفاع زین را طوری تنظیم کنید که پدال دوچرخه ثابت در پایین ترین حد خود قرار دارد، زانوهایتان اندکی خم شده باشند تا دچار مشکلات بعدی آن نشوید. هنگام رکاب زدن مفصل های لگن نباید به عقب و جلو ضربه بزند و اگر زین بیش از حد بالا باشد، فشار بیش از حد روی کشاله ران وارد می شود و باعث ایجاد درد یا بی حسی خواهد شد.

در نهایت به یاد داشته باشید که دسته های دوچرخه خود را حتما تنظیم کنید تا در وضعیتی روبه جلو راحت باشید. اگر دسته های دوچرخه بیش از اندازه بالا باشد، فشار بیش از اندازه بر روی نشیمنگاه شما وارد خواهد شد و اگر بیش از اندازه معمول پایین باشد، ممکن است باعث کمردرد و خستگی بازوها و شانه شود.

محصولات مرتبطط با این مطلب

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader