ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی
09021593600 - 09021592600     شماره پشتیبانی: 66551777
پیگیری سفارشات : 09302686427

ریتون اسپرت | هایپرمارکت آنلاین انواع لوازم ورزشی باشگاهی و خانگی

معیارهای انتخاب تردمیل

معیارهای انتخاب یک تردمیل اقتصادی

تردمیل و یا به انگلیسی Treadmill دستگاهی است که درجا راه رفتن، دویدن آهسته و دویدن سریع در خانه یا باشگاه ورزشی را شبیه سازی می کند. گاها به تردمیل دستگاه های دو ثابت نیز گفته می شود.

مهترین عامل بیماری های قلبی و عروقی کم تحرکی در زندگی روز مره است. از سوی دیگر مشغولیت فکری و کاری بیش از حد افراد، زمانی برای فعالیت‌های ورزشی برای آنان باقی نمی‌گذارد، آلودگی هوا و سرما و گرما و در دوره فعلی بیماری همه گیر کرونا عملا امکان پیاده‌روی و دویدن در بیرون از خانه را برای همه دشوار ساخته است. در چنین شرایطی دستگاهی به نام تردمیل به کمک انسان‌ها آمده و امکان انجام چنین ورزش‌ها و فعالیت‌هایی را برای مردم در خانه و باشگاه فراهم ساخته است.
تردمیل یکی از وسیله‌های پرکاربرد و پرطرفدار در خانه‌ها و باشگاه‌های ورزشی است که زمینه را برای راه رفتن و دویدن افراد فراهم می‌کند. این دستگاه تاثیر زیادی برای بازسازی ماهیچه‌ها و استخوان‌ها، رسیدن به سلامتی جسمانی و تناسب اندام از راه پیاده‌روی و دویدن در خانه و باشگاه است.
تردمیل ها براساس نوع کارکرد، تحمل وزن و مکان استفاده دسته بندی می شوند.

انواع تردمیل بر حسب کارکرد

تردمیل مکانیکی: این نوع از تردمیل ها بدون موتور هستند و توسط کاربر به حرکت در می آیند.
تردمیل موتوردار: این تردمیل ها دارای موتور هستند و می توان به صورت خودکار یا دستی تنها با فشردن یک دکمه، تنظمیات سرعت، شیب و دیگر برنامه ها را اجرا کرد. آنها با برق کار می کنند.

انواع تردمیل بر حسب مکان مورد استفاده

تردمیل خانگی : همانطور که از نام ان پیداست این تردمیل ها بیشتر مناسب برای فضای خانه هستند. نکته ای که در خرید تردمیل خانگی مورد نظر قرار می‌گیرد این استکه خرید تردمیل خانگی برای فرد یا افراد خاصی صورت می‌گیرد که قد و وزن آنها مشخص است، پس به راحتی می‌توان نوعی از آن را انتخاب کرد تا با ساختار فیزیکی افراد خانواده هماهنگی داشته باشد. اغلب تردمیل های خانگی قابلیت تاشدن دارند تا جابه‌جایی آنها آسان باشد. اندازه تسمه هم در انواع تردمیل خانگی معمولا کوچکتر از تردمیل باشگاهی است تردمیل های خانگی با ابعاد کمتر و قدرت موتور پایین تر طراحی شده اند. نوع موتور آنها DC است. و اغلب قدرت موتور انها زیر 5 اسب بخار است.

تردمیل باشگاهی : تردمیل باشگاهی برخلاف تردمیل خانگی برای استفاده افراد مختلف با قد و وزن و قدرت بدنی گوناگونی صورت می‌گیرد. انواع تردمیل باشگاهی دارای اندازه بزرگتری هستند و تسمه آنها نیز پهن‌تر و درازتر است تا بتوانند وزن افراد مختلف و سنگینی قدم‌های آنها را تحمل کنند. این تردمیل ها برای استفاده در باشگاه با ابعاد بیشتر و قدرت موتور بالاتر طراحی شده اند. موتور آن AC است. تردمیل های باشگاهی قدرت موتور بیش از 5 اسب بخار دارند.
تردمیل های آبی: این نوع از تردمیل ها نیز برای استفاده در داخل آب معمولا: استخرها ساخته شده اند. آنها در واقع همانند تردمیل های مکانیکی بدون موتور هستند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده تردمیل

موتور تردمیل
موتور بیشترین کاربرد را در تردمیل دارد. برای اینکه تردمیل ها در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند باید موتور با کیفیت داشته باشد. اگر در زمان انتخاب و خرید تردمیل موتور آن کیفیت پایینی داشته باشد. در استفاده آن به سرعت داغ می کند و امکان دارد نیاز به تعمیر داشته باشد.
انرژی موتور تردمیل در اسب بخار (HP) اندازه گیری می شود که معمولا برای تردمیل های خانگی از 2.5 تا 5 اسب بخار است و برای تردمیل های باشگاهی از 5 به بالا است.
تسمه تردمیل
تسمه تردمیل یکی از مهم ترین قسمت های تردمیل می باشد. اگر عرض و طول آن زیاد باشد. کاربر به راحتی می تواند با آن کار کند. . جنس تسمه اگر از کتان باشد و از چندیم لایه تشکیل شده باشد از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار است.
ضربه گیر تردمیل
برای اینکه در زمان پیاده روی با استفاده از دستگاه دو ثابت به زانوها فشار وارد نشود ضربه گیر را قرار می دهند. با قرار دادن ضربه گیر روی تردمیل دویدن روی آن به راحتی صورت می گیرد. ضربه گیرها باید نرم و انعطاف پذیر (فنری) باشند و به مرور زمان حالت فنری خود را از دست ندهند.
کنسول تردمیل
کنسول که همان میز فرمان می باشد و به شما این امکان را می دهد که بتوانید تردمیل خود را کنترل کنید. با فشار دادن دکمه های کنسول می توان سرعت و شیب تردمیل را کنترل کرد. همچنین روی دکمه های تردمیل قسمتی برای نگهداری قمقمه یا تبلت وجود دارد.
مانیتور نرخ ضربان قلب
هنگامی که شما روی تردمیل خود راه می روید یا می دوید، احتمالا می خواهید میزان ضربان قلب خود را ببینید تا بر چگونگی تمرین های خود نظارت داشته باشید. قرار گرفتن در بازه هوازی نیاز به افزایش تا 75% نرخ ضربان قلب شما در حالت معمول دارد. این مقدار به نرخ ضربان قلب هدف معروف است.
برای اینکه مانیتور، ضربان قلب را دقیق تر نشان دهد باید یک دستگاه دیگری را در زیر لباس و امتداد قلب قرار دهید. نام این دستگاه سینه بند نرخ ضربان قلب می باشد.
صفحه نمایشگر تردمیل
صفحه نمایشگر روی تردمیل اطلاعاتی مانند مقدار کالری، سرعت، شیب، ضربان قلب، فاصله و زمان طی شده، میزان کالری مصرف شده را نشان می دهد. مهم است که نمایشگر دارای صفحه ای رنگی و خوانا باشد

برنامه های از پیش تعیین شده تردمیل ها

در بخشی از تردمیل شما می توانید وزن خود را به دستگاه بدهید و مقدار کالری سوزی خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید تا سه ماه آینده ببینید که به چه نقطه ای از هدفتان رسیده اید. این برنامه ها ممکن است شامل: برنامه هفتگی کالری سوزی، برنامه Intarval Training (تمرین متناوب) و دیگر برنامه باشند.

چگونه یک تردمیل مناسب انتخاب کنیم؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا برای ویژگی های یک تردمیل ارائه شد، حتی اگر نوع حرکت ها و مزایای آنها یکسان باشد، تردمیل ها با اندازه، ابعاد تسمه، ویژگی ها، برنامه های از پیش تعیین و غیره … می توانند بسیار متفاوت و حتی در زمان انتخاب سردگرم کننده باشند.
مهمترین مورد برای انتخاب یک تردمیل، شناخت اهداف و نیازها در مورد استفاده آن است. شما باید به طور دقیق بدانید برای چه هدف و رفع چه نیازی تردمیل می خرید، آیا اضافه وزن دارید و یا می خواهید سریعا وزن کم کنید؟ آیا تنها برای استفاده معمول می خواهید؟ و آیا به غیر از ما نفرات دیگر هم از این تجهیزات ورزشی استفاده خواهند کرد؟

هنگام خرید تردمیل حتما موراد زیر را در زمان خرید در نظر بگیرید:

  • ابعاد تردمیل و انطباق آن با ابعاد فضای خانه یا باشگاه
  • تعداد نفرات استفاده کننده از تردمیل
  • وزن تحملی تردمیل (لازم است وزن تحملی تردمیل از 10 کیلوگرم وزن فرد بیشتر باشد)
  • عرض و طول تسمه (هر چه بیشتر باشد فضای بیشتری برای شما ایجاد می شود)
  • قابلیت تاشو بودن برای اشغال فضای کمتر و مناسب برای خانه (تردمیل های باشگاهی تاشو نیستند)
  • مشخصات ظاهری تردمیل مانند: صفحه نمایشگر، ضربه گیرها، جنس بدنه، برنامه های از پیش تعیین شده، قابلیت پخش موسیقی
  • گارانتی و خدمات پس از فروش

خرید تردمیل ارزان قیمت خانگی و باشگاهی

مهمترین عامل انتخاب یک تردمیل، خرید از شرکت و یا فروشگاه تجهیزات ورزشی معتبر و خدمات پس از فروش آن می باشد. ما در ریتون اسپورت انواع تردمیل خانگی و باشگاهی با برندهای مختلف را با توجه به نیازهای شما ارائه میدهیم. کارشناسان و مشاوران ما آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیر می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تردمیل های خانگی و باشگاهی پیشنهادی ریتون اسپروت

شاید این مطالب رو هم دوست داشته باشید

سبدخرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
preloader