عضله هایی که در بوکس درگیر میشوند

تاریخچه ی ورزش بوکس

بوکس، مشت‌زنی یا بوکسینگ یک ورزش رزمی است. بوکس مبارزه ای است که در آن دو نفر با ضربات مشت در دو نوع آماتور و حرفه ای، با یکدیگر مبارزه می‌کنند. بوکس تاریخچه‌ای طولانی در کشور یونان دارد. البته بوکس مدرن در واقع از کشور آمریکا سرچشمه می‌گیرد و یکی از قویترین و کارامدترین رشته‌های ورزشی است.

اجرای یک بوکسر به قدرت سرعت و استقامت و تقسیمات فرعی آنها، توان انفجاری و استقامت سرعت و استقامت قدرت بستگی دارد. عضله‌هایی که در اجرا شرکت دارد عضله‌های دست: در ضربه مستقیم سه سر بازویی، مهمترین عضله است در آپرکات و نوسان های لازم ، خم‌کننده‌های بازو و عضله‌هایی که بازو را به طرف جلو حرکت می‌دهند، به طور قابل توجهی شرکت دارند، عضله دلتویید و خم‌کننده‌های بازو مسئول حفظ مسیر دست هستند.

عضله‌های تنه: بوکسر نیاز به عضله‌های شکم و پشت قوی دارد، هر دو عضله جهت حمایت ضربه‌های وی و جهت مقاومت در برابر ضربه‌های حریف به کار می‌رود. تقویت قابل توجه این عضله‌ها همچنین یک نیاز مطلق برای حرکت تند و سریع، موج‌دار کردن حرکات و رقص پاست. عضله‌های پا: به دنبال یک ضربه، بازکننده‌های ران، زانو و خم‌کننده‌های مچ مهمترین عضلات هستند.

برای خرید کیسه بوکس اینجا کلیک کنید

همچنین برای شروع ورزش بوکس احتیاج به تجهیزات این ورزش رزمی خواهید داشت ، فروشگاه ریتون اسپرت ارائه کننده تجهیزات بوکس به مشتریان خود می بشد

فهرست