میز ایرهاکی چیست ؟

ایرهاکی چیست ؟

ایرهاکی یا هاکی روی میز وسیله ای تفریحی و ورزشی است که دو یا چهار بازیکن ، یک عدد توپ را بر روی سطحی صاف به چرخش در می آورند و هر بازیکن سعی می کند تا توپ را به دروازه حریف وارد کند. ساختار میز ایرهاکی : میز ایرهاکی با جنس بدنه ام دی اف ساخته می شود و رنگ بندی را نیز می توان تغییر داد ، زمین بازی ایرهاکی از ام دی اف hpl ضدخش استفاده شده و توسط دستگاه CnC سوراخ های منظمی روی صفحه ایجاد می شود که با سیستم مهندسی و پیشرفته مدارات الکترونیکی، به موتور دمنده هوا دستور داده و باد را از زیر میز ایرهاکی وارد و از منفذ های زمین ایرهاکی خارج می کند این امر باعث می شود حرکت توپ روی زمین بازی سهل و راحت گردد و اصطکاک به حداقل برسد.

اسکلت میز ایرهاکی : اسکلت میز ایرهاکی از فلز آهن با قطر استاندارد که بتواند وزن میز را تحمل کند با روشی مهندسی به یکدیگر متصل و محکم گردیده است ، پایه های میز نیز بستگی به مدل و مکانیزم میز ایرهاکی طراحی می گردد و جهت جلوگیری از زنگ زدگی پایه ها را با رنگ الکترواستاتیک کوره ای می پوشانند . نحوه کارکرد میز ایرهاکی مدرن بی سیم : نحوه کار به این صورت است که با فشردن دکمه استارت ریموت کنترل، دستگاه ایرهاکی راه اندازی می شود و اپراتور برحسب تنظیمی که برای حد نصاب تعداد گل و میزان زمانی که برای میز ایرهاکی تعریف کرده است بازی شروع می شود و توپ ایرهاکی بر روی زمین بازی توسط یکی از بازیکنان به حرکت در می آید ، بازیکنان باید توپ را به دروازه حریف مقابل وارد کنند و بیشترین امتیاز را در زمان تعیین شده بدست آورند و برنده بازی مشخص و توسط خود دستگاه بصورت فارسی اعلام می شود.

ایرهاکی مدرن توپ گیر میز ایرهاکی : بعد از به اتمام رسیدن زمان یا تعداد گل تعیین شده بازی ، اولین گُّلی که وارد دروازه می شود توسط توپ گیر که بین دروازه و خروجی گل قرار دارد متوقف و نگه داشته می شود ، با استارت دوباره بازی توپ توسط توپ گیر رها شده و در دسترس قرار می گیرد. رقص نور میز ایرهاکی : نوار باکیفیت فول کالر یا تک رنگی که دور تا دور زمین بازی تعبیه می شود و در حین بازی نمایی زیبا به میز می دهد. نمایشگر میز ایرهاکی : نمایشگر یا ال ای دی مخصوص جهت نمایش میزان باقیمانده زمان و تعداد گل هر حریف است که در برخی از میز ها بصورت نمایشگر یکطرفه بغل و در برخی مدل های پیشرفته بصورت نمایشگر دو طرفه (قابل مشاهده برای هر بازیکن) که بر روی تاج مخصوص سوار و در ایرهاکی نصب می شوند.

 

خرید انواع میز ایر هاکی :

 

 

فهرست